Foto: Bovenaanzicht van de diamantaansluiting (uit het Leidsch Dagblad van 25 maart 2024)
Verkeer rondom de Bockhorst
Auteurs: WijkWerkGroep
Hoe zat het ook alweer?
Al jaren probeert de BBB inzicht te krijgen in het verkeer rondom de Bockhorst en dan vooral het verkeer op de Dr. Lelylaan en de Haagsche Schouwweg. Ons punt was dat met de verwachte toename van het verkeer ook de geluidsoverlast zou toenemen net als de hoeveelheid fijnstof, waardoor de luchtkwaliteit nog verder zou afnemen.
2009
Tijdens de eerste vergadering van het OBSP-project in 2009 is door de toenmalige voorzitter van de BBB bedongen dat er geen extra geluidshinder zou zijn voor de Bockhorst. In het Ambitiedocument OBSP is toen vastgelegd dat er geluidswerende maatregelen zouden worden getroffen indien de wijk overlast ondervond. Tot op heden is hier niets van terechtgekomen. Ons voorstel voor een geluidswal werd afgewezen vanwege de kosten, ondanks dat deze in het niet vielen bij de totale kostenbesparing van het OBSP-project.
2019
In 2019 is er voor de gehele Mors een verkeersonderzoek uitgevoerd. De gemeente verwachtte dat zodra de tunnelverbinding tussen de A4 en de A44 gereed was, er geen overlast meer zou zijn.
Wat speelt er nu?
1. Met de opening van de Rijnlandroute via de Corbulotunnel is er minder vrachtverkeer op de Haagsche Schouwweg en de Dr. Lelylaan. Het stuk Haagsche Schouwweg waar de bewoners van het Jan Paetsplein op uitkijken heeft echter nog steeds veel verkeer te verwerken. Het verkeer komende uit Den Haag met bestemming Stevenshof en vice versa moet nu over de Haagsche Schouwweg, iets wat in de spits regelmatig voor files zorgt.
2. De geplande bouw van de wijk Westerpoort op de Paardenwei en de locatie van de voormalige Holiday Inn (ECC) is tijdelijk gepauzeerd vanwege de komst van een asielzoekerscentrum. Dit zal in 2025 van start gaan.
Mogelijk wordt er in de tussentijd al wel begonnen op de plek van Holiday Inn. Dat al het woon-werkverkeer uit komt op de Haagsche Schouwweg roept nog een hoop verkeers- en milieutechnische vragen.
3. In de Hoge Mors wordt momenteel gebouwd bij de Turkooislaan wat op termijn ook het nodige woon-werkverkeer zal geven op zowel de Dr. Lelylaan als de Haagsche Schouwweg.
4. De kruispunten van de Dr. Lelylaan met zowel de Barnsteenstraat als de Vierlinghlaan zullen moeten worden aangepakt , maar de gemeente heeft nog geen concrete plannen.
5. De woningbouwplannen voor het Werninkterrein liggen stil. Als deze doorgaan, zal dit extra verkeersdruk veroorzaken.
6. Het prestigeproject van de gemeente, de Autoluwe binnenstad, zou kunnen betekenen dat o.a. de Rijnzichtbrug voor autoverkeer in beide richtingen wordt afgesloten. Het autoverkeer van en naar de binnenstad zal in dat geval gebruik moeten maken van de Dr. Lelylaan, Haagsche Schouwweg en de Plesmanlaan waardoor de verkeersdruk alleen maar toeneemt.
Om sluipverkeer binnen de Mors tegen te gaan heeft men bedacht om kentekencamera’s bij zowel de Vierlinghlaan als de Jacob Catslaan bij de kruising met de Muiderkring/Jan Luykenlaan te plaatsen. Deze camera’s zijn nog een punt van discussie, want hoe wil men dit realiseren zonder hinder voor de wijkbewoners?
7. De gemeente heeft een onderzoeksbureauopdracht ingeschakeld om uit te zoeken hoe de toenemende verkeersstromen in goede banen moeten worden geleid. Een suggestie van dit bureau is om het vele verkeer op het kruispunt van de Haagsche Schouwweg en de Plesmanlaan op de DNA-tunnel uit te voeren als een “Diamant”-kruising om een betere doorstroming van het verkeer te krijgen. Zo’n diamantkruising kennen we nog van de verkeerssituatie onder de aansluiting met de A44 ten tijde van de aanpassingen aan de N206. Niet iedereen was daar erg gelukkig mee, omdat de rijrichting voor een deel contra-intuïtief is en dus tot gevaarlijke misverstanden kan leiden.
Geluidswand
We doen regelmatig navraag bij de gemeente naar de laatste stand van zaken m.b.t. de voorgenomen verkeersmaatregelen. Dat leverde op 10 februari als enig nieuw concreet punt op ‘dat er sowieso een geluidswand wordt geplaatst’. Details over locatie, materiaal en afmetingen zijn nog niet bekend.
Bij de verdere uitwerking moet er ook akoestisch onderzoek worden uitgevoerd. Hierbij zal de overlast voor de Bockhorst ook worden meegenomen.
De WijkWerkGroep houdt het in de gaten.